4 اشتباه که باید در هنگام مسافرت رفتن از آنها اجتناب کنید

خانه خود را در هنگام تعطیلات ایمن نگه دارید

در این مطلب در مورد 4 اشتباه که باید در هنگام مسافرت رفتن از آنها اجتناب کنید صحبت خواهیم نمود. تابستان و ایام نوروز رسماً به زمان تعطیلات میلیون ها ایرانی تبدیل شده است. در حقیقت، 35٪ از مردم جهان همواره تعطیلات خانوادگی خود را در فصل تابستان و تعطیلات سال نو برگزار میکنند. ترک خانه برای بازدید از سواحل آرامش بخش ، سفر به شهرهای باستانی و یا رفتن به پارک های تفریحی به یک سنت دیرینه تبدیل شده است. با این حال ، شما نباید  در حالی که در حال خوش گذراندن هستید مدام نگران امنیت خانه خود باشید.
علاوه بر داشتن برنامه ای مناسب برای سفر ، شما باید از قبل برنامه ریزی های لازم را انجام داده باشید تا بتوانید خانه خود را از چشم سارقین دور نگاه دارید. بنابراین باید مطمئن شوید که استراحت و آرامش شما و خارج شدنتان از منزل توجه یک سارق را به خود جلب نمیکند . بنابراین ما در این مقاله چهار اشتباه رایج  که باید از آنها اجتناب نمایید را عنوان کرده ایم


اطلاع دادن به سارقین و بیان اینکه از خانه خارج میشوید

ممکن است این حرف به نظر احمقانه باشد ، اما باید بدانید که برای سارقین فهمیدن این موضوع که در حال خارج شدن و ترک خانه برای مدت مشخصی هستید اصلا سخت نیست. بزرگترین مقصر هم رسانه های اجتماعی هستند. یکی از بررسیهای جدید که توسط ” Eyewitness Surveillance ”  انجام شده نشان داده است که 78٪ از سارقین از رسانه های اجتماعی برای یافتن هدف ایده آل خود استفاده می کنند. چراکه تقریبا یک سوم از تمام افراد‌ی که در حال دور شدن از خانه خود هستند ، عکسهای مختلفی از ماجراجویی خود را منتشر می کنند ، بنابراین می توان درک کرد که چرا مجرمان به رسانه های اجتماعی اعتماد می کنند.
راه حل: به جای اینکه عکس های تعطیلات خود را فورا پست نمایید ، آنها را ذخیره کنید و یک آلبوم سرگرم کننده تهیه کنید که فقط دوستان عزیزتان بتوانند پس از بازگشت شما از سفر آنها را مشاهده نمایند. اگر نمی توانید برای به اشتراک گذاشتن عکسهای تعطیلات عالی خود صبر کنید ، یک گروه خصوصی ایجاد کنید و عکسهای خود را فقط در آن گروه ارسال نمایید. نشانه های دیگری که به سارق نشان میدهد که خانه شما خالیست عبارتند از: روزنامه یا نامه پستی، محوطه چمن آشفته  و چراغ هایی که هرگز خاموش نمی شوند ، بنابراین برای اجتناب ازاین موارد نیز برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

قیمت اعلام حریق

گذاشتن یک کلید یدکی در زیر پادری

هرچقدر هم که شنیده باشیم نباید یک کلید یدکی در جایی بیرون از خانه مخفی کنید ، باز هم بسیاری از ما همچنان یک کلید اضافی را در زیر پادری یا گلدان مخفی می کنیم. سامانه  “Canary Home Security ”  اطلاعاتی منتشر کرده است  که نشان میدهد از هر 10 نفر یک نفر هنوز یک کلید اضافی را در خارج از درب خانه خود پنهان میکند. مکانهایی که معمولا  افراد کلیدها را مخفی می‌کنند زیر پادری ، گلدان یا تزئینات باغ و یا روی لبه پنجره است
راه حل: قبل از وارد شدن به جاده یا سوار شدن هواپیما ، اطمینان حاصل کنید که تمام کلیدهای اضافی پنهان شده در اطراف خانه خود را دور کرده اید. اگر به کسی احتیاج دارید که در حین دور بودن به منزل شما دسترسی داشته باشد ، یک کلید یدک را به صورت شخصی به او بدهید یا بهتر است از قفلهای هوشمندی استفاده کنید که به شما این امکان را می دهند تا قفل های خود را از راه دور کنترل کنید یا از یک کد به جای قفلهای سنتی استفاده نمایید.

صحبت نکردن با همسایگان در هنگام سفر رفتن
صحبت نکردن با همسایگان

شما مدام می خواهید در مورد تعطیلات خود در رسانه های اجتماعی پست بگذارید ، اما بهتر است به جای آن به همسایگان خود اطلاع دهید که قصد خارج شدن از شهر را دارید. به این ترتیب آنها می توانند هرگونه فعالیت مشکوکی را که در اطراف خانه شما اتفاق می افتد به شما اطلاع دهند. این یکی از راحت ترین ، مقرون به صرفه ترین و مؤثرترین راهبردهای امنیتی منزل است که می توانید از آن استفاده کنید .
راه حل: حتماً به همسایگان خود بگویید که از شهر خارج خواهید شد. اگر با آنها صمیمی هستید ، میتوانید از آنها بخواهید که صندوق پستی شما را چک کنند ، زباله هایشان را در سطل زباله شما بگذارند و حتی بعضی روزها ماشینشان را در پارکینگ شما پارک کنند. این امر باعث میشود که سارقین تصور کنند خانه شما خالی نیست .

دسترسی آسان در هنگام مسافرت

دسترسی آسان

تقریباً 30٪ از کل سارقین درست از طریق در جلو و یا از طریق یک پنجره باز وارد خانه ها میشوند. آنها به خصوص پنجره های طبقه همکف را دوست دارند چرا که میتوانند به راحتی از طریق این پنجره ها و یا  توسط  پرچین های پوشیده از درخت که کسی به آنها دید ندارد نیز وارد خانه ها شوند. مورد دیگری که میتواند توجه دزدها را جلب کند رها نمودن نردبان در بیرون خانه است ، و یا اینکه آن را به حالت تکیه داده به پشت بام قرار داده باشید.

راه حل: قبل از بارگیری چمدان ها و خروج از منزل ، حتماً تمام پنجره ها و درها را بررسی کنید. و مطمئن شوید که همه چیز از جمله در  پارگینگ محکم بسته شده است. اگر در  شیشه ای کشویی دارید ، برای امنیت بیشتر حتما یک میله چوبی یا استیل را به داخل گرداننده فرو کنید. هر گونه نردبان یا چهارپایه را از نزدیکی دیوارهای خانه تان برداشته و آنها را در گاراژ گذاشته و در گاراژ را قفل کنید. همچنین با سرمایه گذاری بیشتر و خرید یک سیستم امنیتی می توانید به آرامش خاطر بیشتری دست یابید. اگر سیستم امنیتی هوشمند و پیشرفته ای را انتخاب کنید ، می توانید قفل ها را در حالی که در تعطیلات هستید ازطریق تلفن هوشمند خود چک کنید.

همانطور که در حال بسته بندی لباس های شنا و برداشتن کرم ضد آفتاب اضافی هستید ، فراموش نکنید که امنیت خانه را به لیست برنامه ریزی تعطیلات خود اضافه کنید.

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 10 Average: 4.6]

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی