4 نکته برای ایمن ماندن در ساختمان های بسیار مرتفع

ایمن ماندن در ساختمان های بسیار مرتفع

با اینکه امروزه مقررات NFPA کاملاً دقیق و به خوبی اجرا میشوند بازهم آتش سوزی ها همیشه در ساختمان های مرتفع باعث بروز نگرانی های زیادی میشوند، با این حال احتمالاً تعجب خواهید کرد اگر بدانید که تعداد کشته شدگان در ساختمان های مرتفع بسیار کمتر از ساختمان های کوچکتر است. دلایل بی شماری برای این امر وجود دارد ولی معمولاً این امر بدان دلیل است که تجهیزات بیشتری برای مقابله با آتش سوزی وجود دارد ، اما حتی با وجود همه این تمهیدات ، بهتر است بدانید در صورت بروز آتش سوزی در ارتفاعات چه باید کرد؟

ما به شما چهار نکته ساده را توصیه  می کنیم، در اینجا نحوه عملکرد لازم در برابر آتش سوزی در ارتفاعات بیان شده است:

1- با 125 تماس بگیرید و پس از اینکه در نقطه امنی پناه گرفتید شدت آتش را گزارش کنید

تماس با 125 آتش نشانی
2- دیگران را با آرامش هر چه تمام تر از بروز آتش آگاه کنید.

از آنها سوال کنید که چیزی درمورد برنامه ایمنی می دانند، یا میدانند چه کاری باید انجام دهند و چگونه می توانند به یکدیگر کمک کنند .

3- به اطلاعات مهم مسئولان آتش نشانی گوش دهید.

به عنوان مثال ، اکثر ساختمان ها دارای آدرس عمومی هستند، وقتی آتش نشانان به شما دستورالعمل های لازم را ارائه می دهند ، آنها را دنبال کنید تا همه چیز به حالت نرمال بازگردد. بعضی اوقات ممکن است آتش نشانی از شما بخواهد که یک مسیر خاص را تخلیه کنید یا حتی ممکن است از شما بخواهد که در یک مکان خاص بمانید.


4- اگر می توانید، در مسیری که آتش نشان به شما می گوید حرکت کنید.

البته ، همه اینها در همه شرایط قابل انجام نیستند – اما این موارد به شما کمک می کنند تا در صورت بروز آتش سوزی بدانید که باید چه کاری انجام دهید. تصمیم در مورد تخلیه یا اینکه باید درکجا پناه بگیرید ، کاملاً به نوع ساختمان ، خود آتش سوزی ، تعداد افراد حاضر و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد.
اگر از شما خواسته شود که ساختمان را تخلیه کنید
، همیشه باید از پله ها برای ترک ساختمان استفاده کنید. هرگز از آسانسور استفاده نکنید مگر اینکه از طرف مسئولین آتش نشانی به سمت آسانسور هدایت شده باشید. همچنین هرگز به سمت بالای ساختمان نروید مگر اینکه آتشنشان ها به شما گفته باشند. دود ، آتش و گرما بالا می روند ، و آتش سوزی ها معمولاً در قسمت های بالاتر ساختمان بیشتر هستند . بنابراین به سمت پایین بروید که هوای خنک بیشتر است.
اگر آتشنشان ها از شما بخواهند که پناه بگیرید
(ترجیحاً حوله های مرطوب را در دریچه‌ درب ها فرو کنید تا از ورود دود جلوگیری نمایید) و سپس به آتش نشانی اطلاع دهید که دقیقاً در کجای ساختمان هستید.

در مسیری که آتش نشان به شما می گوید حرکت کنید

همچنین مراقب پنجره‌ها باشید. آنها را نشکنید زیرا می توانند برنده باشند. بیش از حد آنها را باز نکنید زیرا آنها شعله های آتش را به سمت خود جذب می کنند و فقط اگر دود بسیار زیاد شد ، به فکر باز کردنشان باشید
از همه مهمتر – آرام باشید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا با آتش نشانی تماس بگیرید. بیرون بردن شما و دیگران از ساختمان در آتش سوزی می تواند زمان بر باشد. پس منتظر بمانید تا آنها بیایند و به شما کمک کنند.
در ضمن ، مطمئن باشید که می‌دانید آتش سوزی تا چه حد پیشرفت کرده ، یک برنامه ریزی برای فرار داشته باشید و از دستورالعمل های موجود پیروی کنید تا در امنیت باشید!
قیمت اعلام حریق

 

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 11 Average: 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی