دزدگیر اماکن، دزدگیر منزل

فهرست محتوا پنهان

دزدگیر اماکن چیست و بر چه اساسی کار می‌کند؟

 شاید برایتان دانستن این نکته جالب باشد که اصول کلی کارکرد دزدگیر اماکن (اعلام سرقت منزل) که عموماً به دزدگیر منزل، دزدگیر مغازه، دزدگیر ساختمان و یا اینکه بطور کلّی سیستم اعلام سرقت گفته می‌شود از یک اصول کلّی پیروی می‌کنند.

تمامی دزدگیرهای پیشرفته اماکن و منزل و استاندارد دارای ساختار کلّی شامل:

 • یک مدار باز و یک مدار بسته
 • مدار آژیر
 • مدار شارژ باتری
 • و انواع حسگرها و آژیرها و هشداردهنده‌ها می‌باشند.

ریورند اگوستیس راسل آمریکایی هرگز فکر نمی‌کرد که اصول کارکرد دزدگیر اماکن یا دزدگیر منزل که امروز بکار برده می‌شود پس از گذشت ده‌ها سال همچنان همان اصول اعلام سرقت طراحی شده او می‌باشد. وظیفه اصلی دزدگیر اماکن یا همان سیستم اعلام سرقت اعلام ورود غیر مجاز به یک مجموعه یا حریم شخصی که منجر به شکستن یک در یا یک قفل می‌باشد که می‌تواند از طریق صدا، نور و یا یک تماس تلفنی باشد.

در ادامه شما را با قسمت‌های مختلف یک سیستم دزدگیر حرفه‌ای آشنا می‌کنیم.

 1. دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن (پنل مرکزی آلارم)
 2. چشم الکترونیکی (رادار- سنسور حرکتی- سنسور مادون قرمز PIR)
 3. انواع آژیر و بلندگو
 4. چراغ هشداردهنده چشمک‌زن
 5. انواع سنسور در و پنجره
 6. تلفن‌کننده اتوماتیک (شماره‌گیر اتوماتیک- Auto Dialler)
 7. پدال یا شاسی اضطراری
مشاوره تلفنی

اجزاء و مکانیسم کارکرد دزدگیر اماکن یا اعلام سرقت

دانستن انواع و مکانیسم کارکرد هر یک از اجزا یک دزدگیر حرفه‌ای می‌تواند شما را در انتخاب و خرید بهترین دزدگیر یاری نماید.

چگونه می‌توانیم یک دزدگیر تخصصی و عالی داشته باشیم؟

حال تیم فنی پنتا شما را با اجزاء و مکانیسم کارکرد دزدگیریا اعلام سرقت آشنا می‌کند.

۱ – دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن و منزل

در واقع همان مغز سیستم هشداردهنده می‌باشد که وظیفه اصلی آن دریافت سیگنال‌ها از سنسورها یا حسگرها و ارسال فرمان به هشداردهنده‌ها می‌باشد.

اصول کار تمام سیستم‌های دزدگیر اماکن یکی می‌باشد. یعنی اینکه دارای یک مدار باز یا مدار بسته هستند و به محض ورود شخص غیر مجاز به محل تحت حفاظت، سیستم به کمک حسگرها تغییر وضعیت داده و ورود غیر مجاز را به هشداردهنده‌ها اعلام می‌کند.

دزدگیر پنل

آیا با انواع دستگاه‌های مرکزی دزدگیر اماکن یا منزل آشنایی  دارید؟

پنتا به منظور خرید و انتخاب یک سیستم دزدگیر حرفه‌ای و تخصصی، شما را با انواع پنل‌های مرکزی اعلام سرقت آشنا می‌کند.

دستگاه‌های دزدگیر از نقطه نظر ساختار و استفاده توسط کاربر با روش‌های مختلف روشن و خاموش یا کنترل می‌شوند. عموماً اغلب دزدگیرها به کمک سوئیچ آلفا یا ریموت کنترل و یا صفحه کلید (Keypad) کنترل می‌شوند.

دستگاه‌های دزدگیر دارای یک باتری و مدار شارژ باتری می‌باشند که در زمان قطع برق بتوانند همچنان به کارکرد خود ادامه دهند.

انتخاب یک پنل مرکزی دزدگیر مهم‌ترین قسم حرفه‌ای و برخورداری از عالی‌ترین دزدگیر با دپارتمان فنی و فروش حرفه‌ای و مجرب پنتا مشاور داشته باشید و حفاظت از جان و اموال خود را با بهترین سیستم حفاظتی تأمین نمایید.

۲ – چشم الکترونیکی دزدگیر منزل

چشم الکترونیکی دزدگیر اماکن یا سنسور مادون قرمز که نام لاتین آن‌ها Passive Infra Red با نام اختصاری PIR می‌باشد، همگی براساس انتشار امواج مادون قرمز غیر فعال در محیط تحت پوشش کار می‌کنند. به این شکل که وقتی سیستم اعلام سرقت فعال و روشن می‌شود مدار الکترونیکی داخل سنسور یا چشمی مادون قرمز شروع به‌کار می‌کند و امواج مادون قرمز را به‌صورت پرده‌ای در محیط منتشر می‌کند که هرکدام این پرده‌های تشکیل شده یکی در میان دارای بار منفی و مثبت می‌باشند و همانند یک کلید الکترونیکی عمل می‌کنند، یعنی وقتی شخصی وارد محیط تحت پوشش می‌شود با حرکت خود در محیط بطور نامحسوس هر یک از این پرده‌ها را به هم متصل نموده  و با این ارتباط مثبت به منفی حسگر یا چشم مادون قرمز تحریک گردیده و پیام اعلام خطر را به پنل مرکزی صادر می‌کند.

چشم‌های الکترونیکی دزدگیر از نقطه نظر محل نصب بطور کلی به دو نوع چشم‌های فضای باز و چشم‌های فضای بسته تقسیم می‌شوند که هرکدام از این چشم‌ها دارای انواع مختلف همچون:

سنسورهای دیواری، سنسورهای سقفی ۳۶۰ درجه، چشم‌های الکترونیکی با سیم و بی‌سیم، چشم‌های پرده‌ای و ضد حیوان (Pet) می‌باشند. که انتخاب صحیح هر کدام از این حسگرها در برخورداری و داشتن یک دزدگیر عالی و حرفه‌ای امری ضروری و مهم است.

آیا می‌دانید برای حفاظت محیط خود چگونه باید یک چشم الکترونیکی صحیح انتخاب کنید؟

با تیم حرفه‌ای، مجرب و دانش‌بنیان پنتا تماس بگیرید و از تجارب ۲۴ ساله ما بطور رایگان بهره‌مند گردید.

در ادامه شما را با نحوه کارکرد هر یک از حسگرهای مادون قرمز آشنا می‌کنیم.

سنسورهای دیواری دزدگیر اماکن

که عموماً در بیشتر دزدگیرهای اماکن مورد استفاده قرار می‌گیرند، همانطور که از نام آن‌ها پیدا است به‌وسیله یک پایه متحرک که تنظیم افقی و عمودی سنسور را برای نصاب فراهم می‌کند، بر روی دیوار نصب می‌گردند.

سنسورهای سقفی ۳۶۰ درجه

نیز بسته به نوع کاربری سیستم دزدگیر در یک محل انتخاب می‌گردند و در سقف محیط تحت پوشش نصب می‌گردند، نقطه قوت این چشم‌ها پوشش حفاظتی بالا بدلیل ۳۶۰ درجه بودن آن‌ها است و نقطه ضعف آن‌ها داشتن مبلغ بالاست که به همین منظور بسیار کمتر از چشم‌های الکترونیکی دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چشم‌های باسیم که با چهار رشته سیم کار می‌کنند، دو سیم برای تغذیه مثبت و منفی و دو سیم نیز برای فرمان چشم استفاده می‌شود. به‌منظور حفظ زیبایی در محیط‌های تحت پوشش که پیش‌بینی و سیم‌کشی سیستم دزدگیر ندارند از حسگرهای بی‌سیم استفاده می‌شود، سنسورهای بی‌سیم از باتری داخلی تغذیه می‌گیرند و این نوع چشم‌ها نیز در مقایسه با چشم‌های با سیم گران هستند.

خرید آنلاین دزدگیر

چشم‌های پرده‌ای

همان‌طور که از نام آن‌ها برمی‌آید پوشش آن‌ها بصورت پرده‌ای می‌باشد و مخصوص پوشش درها یا پنجره‌های بزرگ بوده و بصورت عمودی یعنی بالای در یا پنجره نصب و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

چشم ضد حیوان (Pet) 

این سنسورها جدید و چند سالیست که مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند، بنا به نوع ساختار داخلی این حسگرها که به حیوانات حساس نیستند، در مکان‌هایی که امکان حضور یا تردد حیوانات هست نصب می‌شوند. چشم‌های ضد حیوان یا چشم‌های وزنی دارای چندین وزن هستند که نوع نصب آن‌ها را در یک محیط مشخص می‌کنند ولی عموماً چشم‌های وزنی در دو وزن ۲۵ یا ۴۵ کیلوگرم تولید و نصب می‌گردند.

دزگیر چشم سنسور pir

۳ – آژیر یا بلندگو دزدگیر منزل

وظیفه آژیرها یا بلندگوها دریافت سیگنال از پنل مرکزی و تبدیل این سیگنال به هشدار صوتی می‌باشند. آژیرها و بلندگوها بنا به نوع محل نصب دارای ساختار ظاهری متفاوت و نوع صداهای مختلف می‌باشند. آژیرها و بلندگوهای مخصوص فضای بسته غالبا دارای مشخصات شبیه هم و هم شکل می‌باشند ولی هشداردهنده‌های فضای باز دارای شکل شیپوری و بوقی‌شکل می‌باشند که یا دارای شرایط نصب در فضای باز را دارند و در مقابل برف و باران و گرد و غبار مقاوم هستند و یا برای حفاظت ان‌ها در یک محفظه یا کاور فلزی نصب و حفاظت می‌گردند.

انتخاب یک آژیر یا بلندگو مناسب چه از نقطه نظر حجم صدا و یا کیفیت ساختار آن‌ها یکی از مهم‌ترین ارکان یک سیستم دزدگیر می‌باشد.

پنتا همواره بهترین و عالی‌ترین هشداردهنده‌ها را به کاربران عزیز ارائه کرده است.

دزدگیر آژیر

۴ – هشداردهنده‌های نوری یا چراغ چشمک زن

این نوع هشداردهنده‌ها همزمان با آزیر و بلندگوها شروع بکار می‌کنند و به اعلام خطر در محل کمک می‌کنند. ساختار این نوع هشداردهنده‌ها نیز بسته به نوع استفاده در محیط باز یا بسته متفاوت می‌باشد.

دزدگیر چراغ چشمکزن

۵ – انواع سنسور در و پنجره

تاریخ استفاده از این نوع سنسورها به تاریخ اختراع و طراحی اولین دزدگیرها برمی‌گردد، برای حفاظت از درها از سنسورهای مخصوص با نام «مگنت» و برای حفاظت پنجره‌ها از سنسورهای مخصوص با نام «سنسور لرزشی» استفاده می‌گردد. با پیشرفت علم و تکنولوژی ساختار داخلی این سنسورها نیز تغییر یافته و به‌روز گردیده‌اند. این سنسورها یا حسگرها در دو نوع با سیم و بی‌سیم تولید می‌گردند.

دزدگیر سسور و مگنت

۶ – تلفن‌کننده اتوماتیک دزدگیر منزل

تلفن‌کننده یا Auto Dialer دستگاه یست جانبی که در کنار پنل مرکزی دزدگیر قرار می‌گیرد و ظیفه آن پس از اعلام هشدار توسط دستگاه دزدگیر شکل می‌گیرد، تلفن‌کننده عملاً از دستگاه مرکزی اعلام سرقت فرمان می‌گیرد و با پیام صوتی که از قبل توسط کاربر ضبط گردیده با شماره تلفن‌های ذخیره شده در حافظه آن تماس برقرار کرده و ورود غیر مجاز به محل تحت پوشش را به مالک و اطرافیان اطلاع‌رسانی می‌کند. تلفن‌کننده‌ها غالباً به دو نوع خط ثابت و یا سیم‌کارتی تقسیم می‌شوند، در نوع اول تلفن‌کننده از طریق خطوط ثابت مخابرات شماره‌گیری و پیام را اطلاع می‌دهد و در نوع دوم علاوه بر امکان برقراری تماس از طریق خطوط ثابت، کاربر می‌تواند با نصب سیم‌کارت داخل تلفن‌کننده نیزاز امکان برقراری تماس و اعلام وضعیت اضطراری با سیم کارت بهره‌مند گردد.

در نوع سیم کارتی دارنده سیستم دزدگیر علاوه بر برخورداری از یک تلفن‌کننده، چند امکان و قابلیت دیگر همچون کنترل سیستم حفاظتی از راه دور و یا دریافت SMS وضعیت عملکرد سیستم را بدست خواهد آورد.

امروزه در اغلب سیستم‌های حفاظتی دزدگیر از دستگاه‌های تلفن‌کننده استفاده می‌کنند، به همین دلیل انتخاب یک تلفن‌کننده تخصصی و حرفه‌ای امری مهم است چون این سیستم از آنجایی‌که نوعی هشداردهنده محسوب می‌گردد باید بتواند در مواقع لزوم کارآیی مناسبی داشته باشد و بتواند در کمترین زمان و به بهترین شکل اطلاع‌رسانی کند.

دزدگیر تلفن کننده

۷ – پدال یا شاسی اضطراری دزدگیر اماکن

همانطور که از نام آن پیداست این سیستم در مواقع خطر و اضطراری بکار گرفته می‌شود. پدال یا شاسی اضطراری در محل تحت پوشش دزدگیر نصب می‌گردد و به کاربر سیستم یا مالک ساختمان امکان اعلام وقوع خطر بصورت دستی را فراهم می‌کند.

پدال‌ها یا شاسی‌های اضطراری عموماً دارای دو مدار NC و NO هستند تا بتوانند در تمام دستگاه‌های حفاظتی دزدگیر نصب و مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

پدال یا شاسی اضطراری بیشتر در مکان‌هایی همچون موزه‌ها، بانک‌ها، جواهر فروشی‌ها و صرافی‌ها کاربرد دارد.

حالا که با سیستم دزدگیر اماکن آشنا شدید و مکانسیم و عملکرد اجزاء آنرا می‌دانید بهتر می‌توانید برای انتخاب و خرید قطعات یک سیستم تخصصی و حرفه‌ای اقدام نمایید.

در پایان یادآوری ضرب‌المثل معروف و قدیمی ما ایرانیان خالی از لطف نیست: «علاجه واقعه قبل از وقوع باید کرد». از آنجایی‌که تجربه ثابت کرده که ما بیش از یکبار برای خرید سیستم‌های حفاظتی هزینه نمی‌کنیم و دزدگیر خریداری شده باید در مواقع لزوم و وقوع خطر بتواند بهترین کارایی و راندمان را داشته باشد، پس شما را دعوت می‌کنیم تا با کمی تأمل و دقت و برخورداری از مشاوره واحد فروش و تیم فنی پنتا از بهترین و مطمئن‌ترین حفاظت بهره‌مند گردید.

دزدگیر پدال

برندهای دزدگیر اماکن یا اعلام سرقت

برای آشنایی با محصولات برندهای دزدگیر یا اعلام سرقت روی لینک های زیر کلیک نمایید:

پک دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل

پک دزدگیر اماکن سایلکس با تلفن کننده سیمکارتی

شرکت صنایع سایلکس در حدود بیست سال است که با دارا بودن واحد تحقیق و توسعه در محیطی کارخانه ای و به شکل کاملاً حرفه ای و مدرن محصولات سیستم های حفاظتی خود را شامل کنترل پنل اعلام سرقت و انواع ریموت کنترل ها روانه بازار نموده است.این غول بی شاخ و دم هر آنچه که نیاز شماست در یک سیستم حفاظتی را برآورده می کند. اوج طراحی و تکنولوژی را در این محصول سایلکس به راحتی لمس خواهید نمود، سایلکس در کنترل پنل SG7+  خود آخرین نیازهای یک مصرف کننده را به خوبی ارائه نموده، امکاناتی همچون:

دارا بودن دو ریموت کنترل Hopping با فرکانس ۴۳۳ – دارای تلفن کننده با دو تکنولوژی خط تلفن و استفاده از سیم کارت – امکان کنترل سیستم از طریق sms و دریافت sms اعلام خطر و گزارشات – هشدار قطع برق و امکان نصب انواع سنسور بی سیم با فرکانس ۴۳۳.

هم اکنون این پک دزدگیر سایلکس توسط پنتا با گارانتی یکساله ارائه می گردد.

پک دزدگیر اماکن جی ام کا با تلفن کننده سیمکارتی

خریدار گرامی 

در پی استقبال شما عزیزان از خرید اینترنتی، به منظور سهولت بیشتر، بخش  ” خرید پک دزدگیر ” نیز اضافه گردید.

در اینجا شما میتوانید یک سیستم اعلام سرقت کامل از برند GMK را خرید نمایید .

پک دزدگیر اماکن کلاسیک ULTRA PRO

فروشگاه پنتا این محصول را با قیمت مناسب و گارانتی یکساله ارائه می نماید. 
دزدگیر کلاسیک با تمام حساسیت هایش این بار دست به خلق اثری با نام چشم الکترونیکی آلفا (Alpha) زده است.
چشم دزدگیر آلفا برگرفته از طراحی و تولید یک شرکت مشتری مدار است. چشم الکترونیکی اعلام سرقت مدل آلفا
بـه دلیل مشخصات برجسته آن مورد قبول کارشناسان فن و مصرف کنندگان در سراسر ایران می باشد. کسب تائیدیه برای یک PIR (چشم دزدگیر) در ایران کار آسانی نیست. ایران کشوری است با چهار فصل که هر گوشه این کشور پهناور دارای آب و هوایی متفاوت است. جایی بسیار سرد و نقطه ای دیگر معتدل و یا بسیار گرم می باشد. ولی چشم آلفا به خوبی از پس این تنوع آب و هوایی برآمده و به دلیل مشخصات ویژه ای همچون: دارا بودن مدار SMD به همراه استفاده از لنز HEIMANN – دارای کلید تمپر (Tamper)– زاویه دید ۱۱۰ درجه با دید ۱۲ متر، یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر است.
این ها همه کافی است تا شما به راحتی به این سفیر آرامش اطمینان کنید. در فروشگاه پنتا چشم اعلام سرقت
(دزدگیر) کلاسیک مدل آلفا با یک سال گارانتی و قیمت ارزان قابل تهیه می باشد.

پک دزدگیر پارادکس SP5500 با کیپد LCD و تلفن کننده سخنگو

دزگیر پارادکس

متعلقات پک اعلام سرقت پارادکس

 • پنل دزدگیر پارادکس SP5500 با ترانس
 • کی پد LCD
 • چشم دزدگیر پارادکس NV5
 • تلفن کننده سخنگو کلاسیک
 • پایه مخصوص چشم
 • باتری ۱۲ ولت ۴٫۵ آمپر ساعت
 • آژیر ۱۲ ولت دزدگیر
 • جعبه محافظ بلندگو

شرکت پارادکس (Paradox)با هدف طراحی و تولید سیستم های حفاظتی (دزدگیر) در سال ۱۹۸۹ در کشور کانادا تأسیس گردید.
محصولات پارادکس در رنج وسیعی طراحی و تولید می گردد و به واسطه کیفیت فنی مطلوب این برند، محصولات آن به بیش از ۱۰۰ کشور جهان از جمله ایران صادر می گردد.

سوالات متداول سیستم دزدگیر یا اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر منزل به سیستمی گفته می‌شود که برای تشخیص و اعلام ورود غیر مجاز افراد و… طراحی شده است.

 1. دستگاه مرکزی دزدگیر (پنل مرکزی آلارم)
 2. چشم الکترونیکی (رادار- سنسور حرکتی- سنسور مادون قرمز PIR)
 3. انواع آژیر و بلندگو
 4. چراغ هشداردهنده چشمک‌زن
 5. انواع سنسور در و پنجره
 6. تلفن‌کننده اتوماتیک (شماره‌گیر اتوماتیک- Auto Dialler)
 7. پدال یا شاسی اضطراری

با بررسی ویژگی محصولات و قیمت سنسورهای دزدگیر می توانید هزینه های خرید سیستم امنیتی خود را محاسبه نمایید

 

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 38 Average: 4.3]

۳ دیدگاه برای “دزدگیر اماکن، دزدگیر منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.