هشت راه برای محافظت از خانه خود هنگام تعطیلات نوروزی

هشت راه برای محافظت از خانه خود هنگام تعطیلات نوروزی

بسیاری از ما در تمام طول سال در انتظار تعطیلات هستیم و آخرین چیزی که به آن فکر می کنیم ایمنی خانه مان در هنگام مسافرت است. پس بهتر است قبل از شروع برنامه ریزی ، تدابیر مناسبی را برای محافظت از خانه خود اتخاذ نماییم تا وقتی که در جاده هستیم نگرانیهای بی مورد به سراغمان نیایند.


1 – درب پارکینگ را جدا کنید

درب پارکینگ یا پارکینگ یکی از بخشهای خانه است که بسیار آسیب پذیر میباشد ولی بسیاری از صاحبان خانه از آن غافل می شوند ، چرا که بسیاری از افراد نمیدانند که درب پارکینگ یکی از نقاط ورود رایج برای مجرمان است. مطمئن شوید که سارقان نمی توانند از طریق درب پارکینگ وارد خانه شما شوند . پس بهتر است آن را از خانه جدا کنید. مطمئن باشید که یک قفل مناسب و  مطمئن دارد، و دیگر نیازی نیست که مدام در مورد درب پارکینگ خود نگران باشید.


2 – افراد محلی را مطلع نمایید

قبل از سفر بهتر است که به همسایگان و یا نگهبان محله اطلاع دهید که در حال خارج شدن از شهر هستید. از آنها بخواهید تا زمانی که باز میگردید مراقب خانه شما باشند و به جای آن کمی سوغاتی برایشان بیاورید. بسیاری از ادارات پلیس بررسی های امنیتی ای را در تعطیلات ارائه می دهند ، بنابراین شما میتوانید از این مزایا در زمانی که خارج از شهر هستید استفاده نمایید.

افراد محلی را مطلع نمایید برای مسافرت

 

3 – کلید یدکی خود را دور بیندازید

هرچقدر هم که تصور کنید کلیدهای یدکی خانه خود را ماهرانه پنهان کرده اید ، باز هم مجرمان میتوانند آنها را پیدا کنند زیرا آنها از ترفندهای بیشتر صاحب خانه ها آگاه هستند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه هیچ کس از کلید یدکی شما استفاده نمیکند ، خلاص شدن از شر آنها است. اگر معمولاً کلید خانه را برای بچه ها یا کسانی دیگر گوشه ای پنهان میکنید ، بهتر است دیگر این کار را انجام ندهید. اگر کسی به گیاهانتان آب میدهد، کلید خود را به او بدهید تا شخصا از آن نگاهداری کند. حتی بهتر است، از قفل های هوشمندی که از یک کد فعالسازی راه دور بهره میبرند ، استفاده کنید تا دیگر هرگز نگران این موضوع نباشید که کلیدهایتان به دست دیگران می افتند.4 –  از تایمر استفاده کنید

به جای اینکه در تمام مدتی که نیستید چراغهای منزلتان را روشن بگذارید (مجرمان با این روش آشنا هستند) ، از چراغ های تایمر دار برای تقلید حرکات انسانها در خانه استفاده کنید. همچنین می توانید رادیو یا تلویزیون را بر روی تایمر قرار دهید ، تا در ساعات خاصی روشن شوند و سارغین را گول بزنند. افزودن چراغ سنسور حرکتی در خارج از ورودی اصلی خانه نیز یک ایده خوب است – چراکه سارقین از قرار گرفتن در کانون توجه متنفر هستند.5 –  محصولات پستی سفارش ندهید

هرگونه نامه ، روزنامه و کالای معمولی دیگری که از طریق پست دریافت میکنید را در زمان مسافرت متوقف کنید. هیچ نشانه ای برای سارقین بهتر از تعداد محصولات پستی دریافتی نیست. اداره پست میتواند تا زمان بازگشت شما نامه و بسته هایتان را نزد خود نگاه دارد. میتوانید از دوستان و خانواده تان بخواهید که در نبود شما چیزی برایتان ارسال نکنند. اگر لازم است بسته را دریافت کنید  از آنها بخواهید که بسته را به محل دیگری تحویل دهند و از آنها بخواهید برای ارسال بسته تا زمان بازگشت شما صبر کنند.  6 – از چمن غافل نشوید

سرنخ دیگری که به سارقین نشان میدهد هیچ کس در خانه نیست می تواند حیاطی نا مرتب باشد که مثلا چمن هایش از کنترل خارج شده اند. اگر معمولا چمن خود را مرتب می کنید ، حتماً فردی را استخدام کنید تا هنگام دور بودن شما از منزل ، این کار را برایتان انجام دهد.  اگر در زمستان شهر را ترک کردید ، همین امر برای برف هم صدق میکند. اگر بارش برف بزرگی در زمستان رخ داده است ، حتماً با افرادی که شغلشان برف روبی است تماس بگیرید.

قیمت اعلام حریق

 

7 – از رسانه های اجتماعی دور شوید

پست کردن مجموعه ای از عکس ها که شادی و نشاط شما را در مسافرت نشان میدهند، می تواند علامتی باشد که به دیگران نشان دهد خانه شما در حال حاضر خالی است. در دنیای امروزی که همه هر لحظه در حال پست کردن عکسهایشان هستند اینکه شما عکسهای سفرتان را منتشر نکنید میتواند خنده دار و ناامید کننده باشد ، اما این کار میتواند باعث افزایش امنیت خانه شما شود. شما میتوانید بعد از اینکه به خانه رسیدید یک آلبوم خاص تهیه کنید و کلیه فیلم ها را به اشتراک بگذارید.

 

8 – از یک سیستم دزدگیر مناسب استفاده کنید.

سارقان اغلب قبل از اقدام به سرقت محل را ارزیابی می کنند و خانه هایی که سیستم امنیتی (دزدگیر) مناسب داشته باشند . در امنیت بشتر هستند .

از یک سیستم دزدگیر مناسب استفاده کنید

بیرون رفتن از شهر همیشه سرگرم کننده است، بنابراین قبل از اینکه برای سفرآماده شوید از امنیت خانه خود اطمینان حاصل کنید تا مسافرتتان خراب نشود. از این نکات استفاده کنید تا سارقان نتوانند وارد خانه تان شوند و خانه تان در امنیت کامل باشد.

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 10 Average: 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید