سیستم اعلام حریق زتا

سیستم اعلام حریق زتا

سیستم اعلام حریق زتا Zeta

اعلام حریق زتا Zeta یکی از محصولات شرکت “GLT Exports” و یکی از برندهای اعلام حریق است که  سال ۱۹۸۵ با نام تجاری “Zeta” در کشور انگلستان تأسیس گردید. این شرکت غیر از تولید سیستم های اعلام حریق در زمینه تولید سیستم های کاشف گاز و سیستم های امرجنسی و صوتی فعالیت داشته و با توجه به کیفیت تولید و کسب استانداردها و گواهینامه های بین المللی مفتخر به صادرات به بیش از ۵۰ کشور در UK ، اروپا، آفریقا، آسیای میانه، آسیای جنوبی و آمریکای جنوبی گردیده است.

سیستم اعلام حریق زتا

کمپانی زتا  تأمین کننده کامل سیستم های آتش نشانی است . این به این معنی است که مشتریان  می توانند برای تأمین  نیازهای خود در خصوص سیستم های آتش نشانی از محصولات زتا بهره مند گردند  . یکی از مزیت های اصلی استفاده از یک تأمین کننده کامل سیستم، به جای یک تأمین کننده جزء، این است که سازگاری کامل ماببن کلیه اجزا و جود دارد و باعث سازگاری تجهیزات و در نتیجه اعتماد و اطمینان  بیشتر خواهد شد . و همچنین شرکت “GLT Exports”برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان و بازار در حال به روز رسانی میباشد.

تولیدات کمپانی زتا در حال حاظر شامل  سیستم اعلام حریق ، سیستم های هشدار های امرجنسی و صوتی و سیستم تشخیص گاز های قابل احتراق و منوکسید کربن میباشد .

زتا بعنوان یک تولید کننده، همیشه  نیازهای بازار را بطور دقیق دنبال میکند تا اگر نیاز  به تغییر در محصولات خود داشت آن را انجام دهد . و همیشه  از بازخورد مشتریان استقبال  میکند .

زتا درصد قابل توجهی از سود خود را صرف توسعه محصولات خود می کند، چه موارد تولید جدید و چه ارتقاء محصولات قیلی.

زتا یک تیم اختصاصی از طراحان با تجربه در زمینه تولید سیستم های اعلام حریق دارد.  آنها همیشه مایل به پذیرفتن چالش جدید هستند.

دتکتورهای Zeta به دلیل دارا بودن استانداردهای جهانی معتبر همچون LPCB، BSI، VDS دارای بازار پرفروش و مورد استقبال خریداران در ایران گردیده اند ، بطوری که هر شخصی به راحتی می تواند حفاظت جان و اموال خود را به این ابر سیستم اعلام حریق بسپارد.

 

پنل اعلام حریق زتا Zeta infinity

کنترل پنل های سری جدید  Zeta  مدل Infinity از ۲ الی ۱۲ زون تولید و در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است.

شرکت Zeta در سری Infinity علاوه بر طراحی به روز که الهام گرفته از نظرات طراحان و مصرف کنندگان می باشد، سعی بر آن داشته که این سری پنل های مرکزی را به لحاظ فنی و تکنولوژی منطبق با نیاز روز طراحی و تولید نماید.

سانترال های مرکزی اعلام حریق زتا سری Infinity به دلیل طراحی زیبا قابلیت نصب در محل های مجلل و با شکوه و همچنین قابلیت استفاده در کلیه اماکن صنعتی را نیز دارا می باشند و از مشخصات ویژه این پنل ها مورد تأیید بودن سازمان آتش نشانی می باشد.

برخی از قابلیت های پنل اعلام حریق زتا :

دسترسی از طریق  رمز عبور چها رقمی  بجای کلید که احتمال گم شدن آن وجود دارد

امکان آزمایش مدارات و دتکتور ها بصورت تک نفره

امکانات غیرفعال نمودن زون ها و آژیرها

پشتیبانی از ۳۲ عدد دتکتور دودی یا حرارتی در هر زون

فضا برای باتری ۳ آمپر ساعت

امکان  تأخیر آژیر

دارای چهار مدار آژیر

میتوان مدارهای آژیر  ۳ و یا ۴ را به عنوان Aux  تنظیم نمود

مطابق با تمام الزامات EN54 part2 & part4

پنل اعلام حریق زتا اینفینیتی

 

پنل اعلام حریق زتا سری  M Plus

کنترل پنل های سری جدید Zeta  مدل M Plus دارای ۸ زون  و قابل ارتقاء به ۱۶ – ۲۰ و ۲۴ زون  میباشد.

کنترل پنل های سری M Plus منطبق با استاندارد EN54 بوده  و بر اساس نصب، استفاده و نگهداری آسان طراحی و تولید گردیده اند.

قیمت اعلام حریق آریاک

برخی قابلیت های پنل های سری M Plus ساخت کمپانی زتا انگلستان:

دارای چهار مدار آژیر (۱۵۰ میلی آمپر برای هر مدار)

امکان هماهنگی و نصب تکرار کننده (Repeater)

پشتیبانی از ۳۲ عدد دتکتور دودی یا حرارتی در هر زون

قابلیت حذف زون و یا آژیر

قابلیت تأخیر در صدای آژیر

قابلیت تست سیستم بصورت اپراتوری ( تک نفره)

امکان استفاده بصورت آژیر جداگانه برای هر مدار zonal

دارای تاییدیه سازمان آتش نشانیپنل اعلام حریق زتا M+

 

بیم دتکتور اعلام حریق زتا موتورایز

از بیم دتکتورها در محیط های وسیع و بزرگ همانند سالن کارخانجات، سوله های تولید و انبار، موزه ها، سالن های سینما و آمفی تئاترها و محیط های مشابه آن، استفاده از سنسورهای رایج (دتکتورهای نقطه ای) بسیار دشوار و مقرون به صرفه نیست، اما نگران نباشید، این بار کمپانی زتا دست به خلق شاهکاری جدید زده با عنوان بیم دتکتور (Beam Detector).

بیم دتکتورهای شرکت زتا در سه متراژ ۴۰ ، ۸۰ و ۱۲۰ متر تولید و عرضه گردیده اند. این دتکتورها از نوع رفلکتوری (Reflective) و با تکنولوژی موتورایز (Motorized) قابل نصب در ارتفاع ۲٫۵ الی ۲۵ متر می باشند.

اصول کار بیم دتکتورهای زتا همانند دیگر دتکتورهای دودی اپتیکال و براساس مشاهده دود می باشد.

برخی از قابلیت های بیم دتکتور زتا

کنترلر مجزا قابل نصب در ارتفاع قابل دسترس

طراحی شده  مطابقت با EN54 بخش ۲

سازگار با بیشترین پانل های اعلام حریق

جریان مصرفی بسیار کم ۳mA

بیم دتکتور اعلام حریق زتا

 

فلیم دتکتور یا دتکتور شعله ای اعلام حریق FLAME DETECTOR

دتکتورها شعله زتا سری Fyreye MKII در واقع نوعی آشکارساز نوری با توانایی تشخیص  ماورای بنفش (UV) موجود در شعله آتش می باشند.

به محض به وجود آمدن شعله آتش، حسگر دتکتور شعله ای در یک میلیونیم ثانیه تغییرات را حس کرده و موجب وضعیت آلارم می شود. با وجود ایجاد تایمر تأخیر حدود ۲ ثانیه از سوی تولید کنندگان، هنوز این دتکتور از دتکتورهای حرارتی و دودی سریع تر است. این دتکتور مناسب برای اماکن وسیع و باز و یا سقف بلند مانند انبارها، آشیانه هواپیما و محوطه های باز صنعتی هستند و مناسب برای موادی هستند کـــــه شعله آتش زودتر از دود و حرارت ظاهر می شود مانند انواع سوخت های نفتی.

با توجه به این که در محیط های باز یا نیمه باز حرکت هوا و باد مانع از استفاده از دتکتورهای دودی و حرارتی می باشد، دتکتورهای شعله ای ماورای بنفش برای این فضاها مناسب هستند.

این مدل از دتکتورهای شعله ای امواج ماوراء بنفش از شعله آتش را تشخیص می دهند و اگر دامنه حساسیت دتکتور رعایت شود، می توان آن ها را هم در فضاهای داخلی و هم فضاهای خارجی استفاده کرد.

آشکارساز شعله UV زتا فقط برای استفاده در محیط داخلی است و نباید در معرض منابع جعلی UV، مانند جرقه،چراغ های هالوژن  باشد که باعث آلارم کاذب میشود .

به طور کلی توصیه می شود که فقط یک فلیم دتکتور  در هر زون نصب شود .

این دتکتورها داری یک فیلتر الکترونیکی برای از بین بردن آلارم ناخواسته ازپدیده های طبیعی ،  زمان پاسخ سریع و ایمنی بالا به نویز الکتریکی و تداخل RF با زاوی ۱۲۰ درجهدتکتور شعله اعلام حریق زتا

 

دتکتور دودی اعلام حریق  زتا MKII-OP Zeta

در دتکتورهای دودی فتوالکتریک زتـــــا سری Fyreye MKII از یک منبع تولید کننده نور (IR LED) و یک فتو دیود (دیود حساس به نور) استفاده گردیده است. طراحی شده بر اساس  EN54 ، پایه دارای قفل برای جلوگیری از حذف غیر مجاز ، خروجی چراغ ریموت LED و سازگار با تمام تجهیزات سری Fyreye میباشد .

دتکتورهای Zeta به دلیل دارا بودن استانداردهای جهانی معتبر همچون LPCB، BSI، VDS دارای بازار پرفروش و مورد استقبال خریداران در ایران گردیده است، بطوری که هر شخصی به راحتی می تواند حفاظت جان و اموال خود را به این ابرسیستم اعلام حریق بسپارد.

آشکارساز دودی  اپتیکال زتا برای شناسایی دود سیال ناشی از حریق ذرات قابل مشاهده کوچک (۰٫۵ تا ۱۰μm) مانند  مبلمان، PVC، پلاستیکی، فوم و تمام مواد مشابه مناسب استدتکتور دودی اعلام حریق زتا

 

دتکتور حرارتی ثابت اعلام حریق زتا MKII-HF

آشکار سازهای حرارتی زتا دارای طراحی جالبی هستند. در این سنسورها از قطعه الکترونیکی بنام ترمیستور استفاده گردیده، ترمیستورها در واقع نوعی مقاومت هستند که مقدار آن با تغییر دما تغییر می کند، این نوع آشکارسازها حرارتی ثابت (Fix) برای ۵۷ درجه سانتیگراد طراحی با توجه به مشخصات محل انتخاب و نصب می گردند. طراحی شده بر اساس  EN54 ، پایه دارای قفل برای جلوگیری از حذف غیر مجاز ، خروجی چراغ ریموت LED و سازگار با تمام تجهیزات سری Fyreye میباشد.دتکتور حرارتی تابت و متغیر اعلام حریق زتا

 

دتکتور اعلام حریق حرارتی متغیر  زتا MKII-HR

آشکار سازهای حرارتی زتا متغیر دارای طراحی جالبی هست . در این سنسورها از قطعه الکترونیکی بنام ترمیستور استفاده گردیده، ترمیستورها در واقع نوعی مقاومت هستند که مقدار آن با تغییر دما تغییر می کند، این نوع آشکارساز دتکتور حرارتی متغیر (ROR) یعنی مطابق استاندارد، چنانچه دمای محیط ظرف یک دقیقه ۸٫۴ درجه سانتیگراد افزایش یابد، دتکتور به وضعیت آلارم می رود. ای دتکتورها در طراحی با توجه  به مشخصات محل انتخاب و نصب می گردند. طراحی شده بر اساس  EN54 ، پایه دارای قفل برای جلوگیری از حذف غیر مجاز ، خروجی چراغ ریموت LED و سازگار با تمام تجهیزات سری Fyreye میباشد .

دتکتورهای Zeta به دلیل دارا بودن استانداردهای جهانی معتبر همچون LPCB، BSI، VDS دارای بازار پرفروش و مورد استقبال خریداران در ایران گردیده است، بطوری که هر شخصی به راحتی می تواند حفاظت جان و اموال خود را به این ابرسیستم اعلام حریق بسپارد.دتکتور حرارتی تابت و متغیر اعلام حریق زتا

 

دتکتوراعلام حریق مولتی سنسور Zeta

سنسورهای ترکیبی زتا با توجه به حساسیتی که این کمپانی در زمینه تولید دتکتور دارد ، مطابق با جدیدترین و پیشرفته ترین متد طراحی دتکتورهای مولتی سنسور به کار گرفته شده در دنیا، در حال تولید و بهره برداری می باشد.

این مدل دتکتور کـــــه ترکیب دو سنسور دودی و حرارتی می باشد و برای مواردی استفاده می شود که پیش بینی نوع حریق دشوار و یا احتمال هر دو نوع حریق دودزا یا حرارت زا وجود داشته باشد. بیشترین کاربرد دتکتورهای مولتی سنسور یا ترکیبی در اتاق های بایگانی، کتابخانه ها، آشپزخانه های متصل به هال و هتل ها می باشد.دتکتور مولتی دودی و حرارتی ترکیبی اعلام حریق زتا

 

دتکتور گاز 

دتکتور گاز SG-100  محصول جدید از کمپانی زتا میباشد. این دتکتور را میتوان به دو صورت کاملا مستقل و متصل به کنترل پنل اعلام حریق استفاده نمود.

با توجه به اینکه ولتاژ کاری آن ۲۲۰ ولت متناوب و ۹ الی ۲۸ ولت DC میباشد رنج کاربری بالایی دارد .

دارای خروجی رله ۲ مرحله ای که خروجی اول با ۱۰% LEL فعال میشود و خروجی دوم با  ۲۵% LEL فعال میشود. همچنین یک خرجی ۵ ولت با جریان ۲۰۰mA دارد.

دارای دو نشانگر خرابی و فایر و یک کلید ریست برای شروع مجدد بعد از رفع نشت گاز و حریق

امکان نصب همراه باکس ( جعبه تقسیم ) در پشت آن و یا بدون باکس را دارددتکتور گاز اعلام حریق زتا

 

شاسی اعلام حریق زتا  Zeta CP3

مدتی  است کمپانی Zeta  شاسی اعلام حریق خود را با مدل ZT-CP3 روانه بازار کرده است. از امتیازات منحصر به فرد در این شاسی  تقلید احساس شکستن شیشه میباشد.  CP3 از یک مکانیزم اختراع شده با تکنولوژی ساده استفاده می کند که شامل عناصر پلاستیکی سفت و سخت است . بدین ترتیب عملیات واقعی را در شکستن شیشه  شبیه سازی می کند . نشانه فعال شدن شاسی در قسمت بالایی آن میباشد. شاسی سپس با یک کلید مخصوص مجدد بحالت اولیه ریست میشود  و برای استفاده مجدد آماده است . برای جلوگیری از آلارم خطا و فعال شدن تصادفیشاسی اعلام حریق زتا از  پوشش پلی کربنات ویژه وسخت ساخته شده است . دارای کلید تست بدون فعال کردن شاسی میباشد . طراحی شده بر اساس  – EN54  Part 11شاسی اعلام حریق زتا

 

آژیر اعلام حریق فضای بیرونی زتا  Maxitone

اوج هنر و طراحی کمپانی Zeta در محصولی خلاصه شده است با نام آژیر Maxitone. زتا یکی از معدود کمپانی هایی است که جرأت کرده به سمت تولید آژیرهای اعلام حریق فضای باز برود. این آژیرها به پشتوانه داشتن IP65 و داشتن حجم صدای ۱۰۰db با امکان کم و زیاد کردن صدای آن از طریق ولوم موجود روی برد و همچنین قابل تغییر بودن صدای آن در گروه آژیرهای outdoor کم نظیر است. جالب است بدانید به لحاظ طراحی و شکل زیبای آن، این محصول را در ایران با نام های آژیر چهارگوش و یا آژیر شیپوری نیز می نامند.آژیر اعلام حریق زتا فضای بیرون

 

زنگ اعلام حریق زتا Zeta ZTB6B

زنگ اعلام حریق زتا به دلیل داشتن آلیاژ مخصوص در نوع خود کم نظیر است. این محصول مکانیسم گریز از مرکز دوار با قدرت کم را در خود جای داده است و تنها با  جریان مصرفی ۲۵ میلی آمپر صدایی با حجم ۹۵db، تولید میکند . نوع صدای تولید شده از زنگ زتا مطابق استاندارد جهانی میباشد. سایز زنگ های Zeta ، ۶” اینچ، به قطر ۱۵۲ میلیمتر و ارتفاع آنها ۵۵ میلیمتر می باشد. زنگ های اعلام حریق زتا مدل ZTB6B به دلیل داشتن کیفیت خوب، این محصول دارای استاندارد LPCB و مورد تائید سازمان آتش نشانی ایران می باشد.زنگ اعلام حریق زتا

 

آژیر اعلام حریق زتا  Zeta ZS2

آژیر اعلام حریق ZS2 Securetone جدیدترین محصول در گروه آژیرهای  Zeta میباشد. این آژیر بـــه دلیل طراحی ظاهری زیبا و ارگونومیک و نصب آسان آن مورد استقبال زیاد قرار گرفتهاست . این آژیر دارای صدایی بـــه قدرت ۸۸db را با تکنولوژی لرزش تولید میکند و در دو رنگ سفید و قرمز ارائه می گردد. و مخصوص سیستم کانونشنال میباشد و توسط جامپر ۴ تن صدای مختلف تولید و مامیتوانیم هر یک را به دلخواه انتخاب نماییم .و در صورت تمایل سطح صدا را می توان با استفاده از پتانسیومتر تنظیم کرد.آژیر اعلام حریق زتا فضای داخل

 

آژیر اعلام حریق زتا  Miditone – Zeta

آژیر مدل Miditone محصول زتا مخصوص فضای داخل و با قدرت صدای ۹۵db بهترین گزینه برای اعلام حریق می باشد.

این آژیر در گروه محصولات زتا با مدل ZMDD8 تولید و در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد. از ویژگی های بارز این آژیر چهارگوش می توان به مواردی چون نصب آسان ، قابل تغییر بودن ۸ تن صدای مختلف  توسط دیپ سوئیچ، تنظیم حجم صدا با استفاده از پتانسیومتر،طراحی ظاهری زیبا و امکان نصب دیواری و سقفی اشاره نمود. این محصول بر اساس استاندارد EN54 و CE توسط زتا تولیدشده است .آژیر اعلام حریق زتا چهار گوش

 

فلاشر اعلام حریق زتا  Zeta ZS2 -CB/TR

طراحی زیبا و سایز مناسب به همراه بهره گیری از تکنولوژی لامپ های زنون همواره دو عامل مهم برای انتخاب و استفاده از فلاشرهای ZS2 کمپانی زتا می باشد. استفاده از لامپ های زنون در این نوع فلاشرهای زتا عاملی برای جریان مصرفی بالای این فلاشرها نمی باشد. Zeta با طراحی قوی خود مانع از جریان مصرفی بالا گردیده است.آژیر و فلاشر اعلام حریق زتا

 

آژیر فلاشر اعلام حریق زتا  Securetone ZS2 Zeta

آژیر فلاشر ZS2 یکی از جدیدترین تولیدات کمپانی زتا می باشد. این محصول در دو رنگ شفاف و قرمز تولید و عرضه می گردد. چشمک زن آن از نوع زنون قوی و آژیر اعلام حریق آن نیز از نوع پیزو و با صدای بسیار قوی با حجم صدای ۸۸db ارائه می گردد. این محصول Zeta به دلیل طراحی زیبا مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته .

 

ریموت اعلام حریق زتا –Zeta

به منظور نشان دادن وقوع حریق در مکانهای قفل شده یا دربسته از چراغ ریموت سردرب استفاده میشود.کمپانی Zeta در خلق ریموت سر درب های خود، نهایت طراحی و تولید را سرلوحه قرار داده، بطوری که این ریموت LED ها با داشتن مشخصات فیزیکی کوچک بیشترین نوردهی در محیط را دارند. چراغ سر درب های اعلام حریق زتا در دو مدل ZT-LE8 و ZT-LE2 تولید و در حال عرضه به بازار فروش می باشند. زتا در طراحی و تولید این دو Remote LED از نظر متخصصان نصب و طراحان حرفه ای بهره برده و سعی کرده علاوه بر داشتن مشخصات فنی ویژه ، روش نصب آن را نیز آسان نماید.چراغ ریموت سر در اعلام حریق زتا

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 85 Average: 4.5]

One thought on “سیستم اعلام حریق زتا

  • حسین شریفی میگوید:

   نحوه سیم بندی شاسی اعلام حریق زتا مدل cp-3 : این مدل شاسی دارای ۴ پیچ است که از پیچهای ۱ و ۲ استفاده کنید . پیچ شماره ۱ ورود و خروج مثبت و پیچ شماره ۲ ورود و خروج منفی میباشد. و پیچ ۳ و ۴ برای سیستم اعلام حریق کاربردی ندارد

 1. رضا میگوید:

  سلام میخواستم خدمت دوستان عرض کنم که من نصاب این کار هستم و اخیرا از آدرس پذیر ZETA QUATRO استفاده کردم بسیار منو راحت و قوی داره وکیفیت ساخت و نحوه کاربری خیلی خوبه

 2. اشتراک ها: انواع سیستم های اعلام حریق | سیستم اعلام حریق | پنتا

 3. ناشناس میگوید:

  سلام ببخشید من مدل حریقم infinity 8 است و هرچقدر میخوام از روی برد صدای آژیر رو قطع کنم نمیشه چکار بایستی انجام بدم؟

 4. اشتراک ها: برندهای دتکتور اعلام حریق | انواع دتکتور اعلام حریق

 5. امیر افشار میگوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای فضای باز مثل پارک و پارک جنگلی و پارکها، کدامیک از انواع سنسور مناسب هست. ممنون

  • مهدی شریفی اصل میگوید:

   سلام برای فضای باز اخیرا نوعی دوربین وارد بازار شده که میتواند وجود دود در تصویر را تشخیص دهد .

 6. سیروس میگوید:

  برای اعلان حریق متعارف زتا دوتا سوال ۱-تحت پوشش دتکتورها را از لحاظ متراژی توضیح دهید (هم خطی وهم نقطه ای)۲-فرق دتکتور نقطه ای وخطی ومکان مورد استفاده انها باکمال تشکر از شما

 7. فریدون یکتا میگوید:

  سلام. یکتا هستم نیاز به یاد گیری راه اندازی سیستم زتا ورفع عیب آن می باشم.لطفا راهنمایی بفرمائید.

 8. داودی میگوید:

  سلام.برا اواین بار سیستم اعلام حریق را بستم خواستم ببینم برا تست و راه اندازی باید چیکار کنم.لطفا راهنمایی کنین.ممنون

  • PANTA میگوید:

   شما بایستی تمام قطعات را یک به یک تست کنید.
   یعنی دتکتور های دودی را با اسپری مخصوص دتکتور حرارتی را با سشوار صنعتی و شاسی ها را با کلید مخصوص فعال نمایید.

 9. حسین وفا میگوید:

  سلام
  من میخواستم ببینم مقاومتی که برای انتهای زون استفاده میشه چند اهمه بعد شستی رو هم نتونستم باز کنم یه جایی همینطوری صوری بسته بودن خواستم سیم بندی کنم نتونستم بازش کنم راهنمایی کنید

 10. امیررضا میگوید:

  سلام وقت بخیر
  یه دستگاه زتا نصب شده
  General fault و supply fault میده و همش یه سوت ریز میکشه
  میخواستم بدونم مشکلش چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی