سیستم اعلام حریق آریاک

سیستم اعلام حریق آریاک

اعلام حریق آریاک

اعلام حریق آریاک که توسط شرکت آریاک الکتریک تولید میگردد از حدود سال ۱۳۶۷ فعالیت خود را  در زمینه تولید اعلام حریق آغاز نموده  و اکنون با بیش از ۲۶ سال  تجربه، در زمینه طراحی و تولید  سیستم اعلام حریق فعالیت دارد  و ضمن دارا بودن گواهی تولید از وزارت صنایع در خدمت مشتریان عزیز می باشد. آریاک از معدود برندهای اعلام حریق در ایران است که رنج کاملی از سیستم اعلام حریق را طراحی و تولید می کند. 

دارای استاندارد محصول از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و  تاِییدیه سازمان آتش نشانی تهران و جبران خسارات احتمالی مصرف کنندگان توسط شرکت بیمه البرز ، نشانه اهمیت دادن این شرکت به کیفیت محصولات تولیدی است و ارزش بالای مصرف کنندگان را می رساند،همچنین دریافت گواهینامه ISO 9001 : 2008 تاییدی بر این مدعاست.

در آزمایشگاه کنترل کیفیت پیشرفته آریاک طبق استانداردهای روز دنیا عملیات تست و کنترل محصولات از مواد اولیه تا محصول نهایی با دقت و حساسیت فراوان انجام می پذیرد.

 

 

پنل مرکزی اعلام حریق آریاک

از زمان طراحی و تولید  پنل اعلام حریق آریاک بیش از ده سال میگذرد.

 کنترل پنل های اعلام حریق آریاک در مدل ۲ الی ۶ زون و ۸ الی ۱۴ زون تولید میشوند . آریاک به واسطه قدمت و تجربیات ۲۵ ساله خود و  مطابقت داشتن با استاندارد BS 5839 در تولید سانترال های اعلام حریق خود کیفیت و تکنولوژی را همزمان به مصرف کننده عرضه میکند . کاربر با اعتماد به موارد رعایت شده استاندارد BS 5839 در دستگاه های اعلام حریق آریاک می تواند با خیالی آسوده این محصولات را در پروژه های خود شامل اماکن تجاری ، اداری ، صنعتی، درمانی، فروشگاه ها، کارخانجات، مدارس، انبارها، دفاتر و ساختمان های مسکونی  استفاده نماید.

دارای نمایش اشکال مدار باز ، نمایش اشکال اتصال کوتاه ، حداکثر تعداد ۲۰ دتکتور در هر زون ،قابلیت اتصال بی نهایت شاسی اعلام حریق در هر زون ، سازگار بودن با انواع دتکتورهای متعارف ، قابلیت تست سیستم و حذف یک زون ، کاملا هماهنگ با BS 5839 قابلیت برداشته شدن درب سانترال اعلام حریق حین نصب و راه اندازی و دارا بودن تاییدیه سازمان آتش نشانی ، این ها قسمتی از ویژگی های طراحی و تولید این محصول است که به کاربر انگیزه انتخاب آن را می دهد. همچنین آریاک دستگاه های اعلام حریق را با گارانتی و خدمات معتبر و قیمت ارزان در اختیار کاربران گرامی قرار می دهد.

کنترل پنل سیستم اعلام حریق

 

مشخصات فنی :

برق ورودی اصلی : ۱۹۵-۲۳۰ ولت .۵۰ هرتز

منبع تغذیه داخلی :۲۴ VDC 

باطری مورد نیاز : دو عددباتری ۱۲ ولت ۲٫۲ تا ۷٫۲ آمپر ساعت 

نمایش اشکال برق ورودی : دارد

نمایش اشکال شارژر باطری : دارد

نمایش قطع باطری یا باطری نامرغوب : دارد

مقدار مقاومت انتهای خط : ۶۸۰۰ اهم ( آبی ، خاکستری ، قرمز ، طلائی ) ۴/۱ وات

 

دتکتور دودی اعلام حریق آریاک

دتکتور دودی مدل APD-24 آریاک از نوع آشکارساز دودی اپتیکال میباشد و با ولتاژ ۲۴ ولت و به صورت دوسیمه کار میکند و همچنین دارای خروجی چراغ ریموت (Remote LED) میباشد و مطابق با استاندارد EN54-7 ساخته شده و دارای نشان استاندارد ملی می باشد.

دتکتور دودی نوری مناسب برای تشخیص انواع آتش های دودزا و قابل استفاده در اماکن تجاری ، اداری ، صنعتی و ساختمانهای مسکونی میباشد .

دتکتور های دودی اعلام حریق با دو رشته سیم به پنل مرکزی اعلام حریق متصل میگردند

بعد ازگذشت ۱۵ ثانیه از زمان اتصال دتکتور به پنل مرکزی دتکتور آماده کار میباشد و هر ۵ ثانیه یک بار چراغ LED  آن به منزله فعال بودن دتکتور چشمک میزند .

پس از وقوع حریق و ورود دود به محفظه دتکتور ، عمل تشخیص توسط دتکتور انجام گرفته و چراغ LED به حالت دائم روشن تغییر وضعیت میدهد و سیستم اعلام حریق را فعال نموده و صدای آژیر های اعلام حریق بصدا در میآیند .

پس از برطرف شدن حریق و خارج شدن دود از محیط – دتکتور به حالت عادی کار خود باز خواهد گشت.

از ویژگی های سنسور دودی آریاک ساخت ایران، دارا بودن گواهی استاندارد، بیمه البرز ، تاییدیه سازمان آتش نشانی و قیمت ارزان آن می باشد .

قیمت اعلام حریق آریاک

مشخصات فنی :

ولتاژ تغذیه : ۱۶ الی ۲۸ ولت DC

جریان مصرفی در حالت نرمال : ۲۴ میکرو آمپر با ۵۵ ولت

جریان مصرفی در حالت آلارم : ۲۴ میلی آمپر با ۵۰ ولت

دمای محیط: ۲۰-  الی ۶۰+ درجه سانتیگراد

وزن: ۱۱۰ گرم با پایه

دتکتور دودی اعلام حریق آریاک

 

دتکتور حرارتی اعلام حریق آریاک

سری دتکتورهای حرارتی ثابت ۲۴ ولت مدل AFH-24 آریاک برای تشخیص حریق‌های با شعله زیاد و گرمازا  مناسب میاشند و برای استفاده در اماکنی‌ که تغییرات ناگهانی دمای محیط دارند پیشنهاد می‌گردد .

پس از اتصال دتکتور توسط دو رشته سیم و گذشت ۱۵ ثانیه دتکتور فعال شده و چراغ LED آن بصورت ۳ ثانیه یکبار چشمک میزند .

با وقوع حریق و افزایش دمای محیط تا حدود  ۶۵درجه سانتیگراد  آشکارساز عمل کرده و  چراغ  LED روشن میشود و به پنل مرکزی فرمان اعلام حریق می‌دهد. پس از رفع حریق و کاهش دمای محیط، با Reset کردن مرکز کنترل آشکارساز به حالت عادی باز می‌گردد.

 این دستگاه مطابق با استاندارد EN54-5، کلاس A2S، ساخته شده و با مرکز کنترل اعلام حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر ارزان قیمت بودن این دتکتور از ویژگی های دیگری همچون قابلیت نصب چراغ ریموت سردرب (Remote LED)، برخورداری از گواهینامه استاندارد ایران ، تحت پشتیبانی بیمه البرز و دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی می باشد.

مشخصات فنی :

ولتاژ تغذیه : ۱۶ الی ۲۸ ولت DC

جریان مصرفی در حالت نرمال : ۲۴ میکرو آمپر با ۳۰ ولت

جریان مصرفی در حالت آلارم : ۲۴ میلی آمپر با ۵۰ ولت

دمای محیط: ۲۰-  الی  ۶۰+ درجه سانتیگراد

وزن: ۹۷ گرم با پایه

دتکتور حرارتی اعلام حریق آریاک

 

شاسی اعلام حریق آریاک 

شاسی اعلام حریق آریاک مدل  ACP-No برای اعلام وقوع حریق بصورت دستی در سیستم اعلام حریق استفاده میشود .

شاسی اعلام حریق توسط دو رشته سیم به پنل مرکزی اعلام حریق متصل میشود و در هر قسمت از مدار یعنی  اول ، وسط ، آخر  میتواند نصب گردد. همچنین ما در هر زون اعلام حریق به هر تعداد میتوانیم شاسی اعلام حریق نصب کنیم . محل نصب شاسی ها عموما در نزدیکی خروجی ها و راهرو ها و مکان های عمومی میباشد .

در صورت مشاهده  وقوع حریق با شکستن شیشه شاسی اعلام حریق پنل اعلام حریق در وضعیت فایر میرود . پس از برقراری اتصالات و روشن کردن مرکز کنترل اعلام حریق ، با باز کردن درب شاسی (توسط پیچ مربوطه) می توان بدون شکستن شیشه شاسی را تست کنیم .

شاسی آریاک قابل نصب بصورت روکار و یا توکار می باشد و به دلیل دارا بودن تاییدیه  سازمان آتش نشانی و قیمت ارزان  با استقبال زیادی در بازار کار مواجه شده است .

مشخصات فنی :

حداکثر ولتاژ : ۳۰ ولت DC

حداکثر جریان مجاز : ۱۶ ولت DC

حداکثر مقاوت کنتاکت : ۵۰ اهم

حداکثر سطح مقطع سیم : ۲٫۵ میلیمتر

شرایط نصب : محیط داخلی و مسقف

ابعاد : ۹۰*۹۰*۴۲

وزن : ۱۳۷ گرم   شاسی اعلام حریق آریاک           

آژیر اعلام حریق آریاک

آژیر اعلام حریق آریاک مدل APS-24 دارای بدنه ABS میباشد .  از صفحه پیزو برای تولید صدا استفاده میکند . که کار آن خبر رسانی توسط صدا با حجم ۸۰db الی ۱۱۰db  برای اعلام وقوع حریق میباشد و قابل استفاده در سیستم های با ولتاژ کاری ۱۶ الی ۲۴ ولت می باشد. آژیر آریاک قابل نصب بصورت روکار و یا توکار بوده و به دلیل شکل ظاهری زیبا ، دارا بودن تاییدیه سازمان آتش نشانی و قیمت ارزان آن با استقبال زیادی در بازار کار مواجه شده است.

مشخصات فنی :

ولتاژ تغذیه: ۱۶ الی ۲۷ ولت  DC

جریان : ۲۴ میلی آمپر در ۵۵ ولت

شدت صدا در فاصله یک متری : ۸۰ – ۱۱۰ dB

محدوده فرکانسی :۸۰۰ – ۱۶۰۰۰ Hz

شرایط نصب : در محیط داخلی و مسقف

ابعاد (طول × عرض × عمق) ۹۰ /: × ۹۰ × ۷۹

درجه حفاظت : ۲۱

وزن : ۱۶۵ گرمآژیر اعلام حریق آریاک

 

فلاشر اعلام حریق آریاک  

چراغ چشمکزن اعلام حریق آریاک  ۱۲-۲۴  ولت مدل ALL در پنج رنگ قرمز ، آبی ، سبز ، نارنجی و بی رنگ تولید و در دو سیستم دزدگیر و اعلام حریق قابل استفاده میباشد . آریاک به دلیل استفاده از لامپ LED در فلاشرهای خود، باعث کم مصرف بودن این فلاشرها گردیده که این خود از مزیت های این محصول می باشد. فلاشر آریاک دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی بوده و با قیمت مناسب عرضه میگردد.

چراغ چشمکزن یا فلاشر آریاک

 

چراغ سر در یا ریموت LED

چراغ سردر  مدل آریا عموما در محل هایی که دتکتور اعلام حریق  در اتاق یا مکان در بسته قرار دارد استفاده میگردد .  با ولتاژ  ۲۴ ولت کارمیکند و توسط دو رشته سیم مثبت و منفی  به پایه ۲ و ۴ دتکتور آریاک متصل میگردد .

چراغ سر درب یا ریموت ایندیکیتور اعلام حریق آریاک

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 98 Average: 4.3]

One thought on “سیستم اعلام حریق آریاک

  1. اشتراک ها: برندهای دتکتور اعلام حریق | انواع دتکتور اعلام حریق

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی