3 نکته امنیتی که باید به فرزندان خود آموزش دهیم

3 نکته امنیتی که باید به فرزندان خود آموزش دهیم

بیشتر ما انسانها برای ایمن نگه داشتن خانه و خانواده خود اقدامات زیادی انجام می دهیم، اما حتی با وجود سیستم های ایمنی و قفل های پیشرفته ، همچنان باید موارد زیادی را در رابطه با مسایل امنیتی به فرزندان خود آموزش دهیم. کودکانی که از این لحاظ آموزش دیده اند در صورت بروز یک تهدید واقعی، اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت.

شما باید مطمئن شوید که تمام تلاش خود را برای محافظت از خانواده خود انجام داده اید، بنابراین سه نکته ای که در زیر بدان اشاره شده نکات مهمی در رابطه با امنیت فرزندان هستند که حتما باید به آنها آموزش داده شود.

چگونه به کسی که  دم درب منزل آمده پاسخ دهیم

همه کودکان و به ویژه خردسالان باید بدانند که هرگز نباید درب را به روی کسی غیر از خانواده  باز کنند ، مگر اینکه مادر یا پدر دستور دیگری داده باشند. وقتی والدین در خانه نیستند هنگامی که زنگ در خانه به صدا در می آید ، بچه ها باید برنامه روشنی داشته باشند تا از آن پیروی کنند.

کودکان نباید بگویند که در خانه تنها هستند

اولین چیزی که کودکان باید به خاطر بسپارند این است که هرگز به کسی نگویند که در خانه تنها هستند. درعوض ، آنها باید بگویند که والدین یا سرپرست آنها مشغول کاری هستند  و در حال حاضر نمیتوانند به دم درب منزل بیایند.

درب را قفل و بسته نگه دارید

مهم نیست که شخصی که به دم درب منزلتان آمده به کودکانتان چه می گوید ، به کودکانتان بیاموزید که او هر کسی  بود درب را قفل نگاه دارند مگر اینکه از قبل توسط شما تأیید شده باشند. اگر کسی بگوید تعمیرکار یا همسایه شماست ، فرزندان شما باید به آنها بگویند که بعدا وقتی که شما در خانه بودید بازگردند. اگر شخصی ادعا می کند که پلیس است ، به فرزندتان دستور دهید تا با پلیس محلی تماس بگیرد تا آنها این موضوع را تأیید کنند.

تمرین

قبل از ترک منزل و تنها گذاشتن فرزندانتان در خانه ، این موارد را با آنها تمرین کنید. سناریوهای مختلفی را در نظر بگیرید و موارد مختلفی را امتحان کنید تا فرزندانتان آماده شوند.

در مواقع اضطراری چه باید کرد 

هیچکدام از ما نمی خواهیم که کودکانمان مجبور باشند با وضعیت اضطراری مواجه شوند ، اما اگر ندانند از قبل چه کاری باید انجام دهند ، همه چیز وحشتناکتر خواهد شد. در اینجا مراحل اولیه اضطراری که باید بطور منظم با فرزندان خود مرور کنید ، بیان شده اند.

تمرین با کودکان برای موقعی که تنها در خانه هستند
چگونه با 110 تماس بگیرند

نحوه تماس با 110 را به کودکانتان آموزش دهید و آنها را برای برقراری تماس اضطراری آماده کنید. مطمئن باشید که آنها آدرس و شماره تلفن شما را به خاطر سپرده اند و می توانند آنها را در اختیار اپراتور 110 قرار دهند. کودکانتان را راهنمایی کنید تا آنچه را که اپراتور به آنها می گوید با دقت گوش دهند و تمام دستورالعمل هایی که به آنها داده می شود را انجام دهند.
اگر سیستم امنیتی دارید ، تمرینات مشابهی را انجام دهید تا آنها بدانند چگونه می‌توانند از سیستم امنیتی استفاده کنند.

 

در صورت بروز آتش سوزی چه باید کرد

یک طرح فرار از آتش را برنامه ریزی کنید و آن را با تمام اعضای خانواده خود اجرا کنید. اطمینان حاصل کنید که همه می دانند در صورت بروز آتش سوزی چه کاری باید انجام دهند و کجا بروند. مواردی مانند رها کردن لباس ها ، اسباب بازی ها و استفاده از پتو را به گونه ای  برایشان توضیح دهید که بتوانند در اسرع وقت از خانه خارج شوند. آدرس خاصی را در اختیار فرزندانتان قرار دهید تا در صورتی که در خانه نیستید، به آنجا بروند و یا با فرد مورد نظر تماس بگیرند.

چگونگی مواجه با حریق

 چگونه تمام ورودی‌ها را به خوبی قفل کنیم

تقریباً یک سوم از موارد  ورود غیر قانونی از طریق درب یا پنجره ای که قفل نشده اتفاق می افتد. فرقی نمی کند که شما یک سیستم امنیتی پیشرفته داشته باشید یا از قفل های قدیمی درب و پنجره استفاده می کنید ،  بچه های شما باید بتوانند از قفل بودن همه چیز مطمئن شوند.

قیمت اعلام حریق

همه قفل ها را به آنها نشان دهید:

با فرزندان خود در خانه گردش کنید و همه درب و پنجره ها را به آنها نشان دهید و نحوه قفل کردنشان را به آنها بیاموزید. به آنها بگویید که چگونه باید درب ورودی را قفل کرده و یا قفلش را باز کنند و سپس اجازه دهید خودشان این کار را انجام دهند. به آنها بگویید که هر زمان درخانه تنها هستند درب و پنجره ها را قفل کنند و بعد از ورود شما به منزل آنها را باز نمایید.همه قفل ها را به آنها نشان دهید

نکات لازم در مورد سیستم امنیتی خود را به کودکانتان بیاموزید:

اگر از سیستم امنیتی خاصی برای خانه‌تان استفاده میکنید ، باید مطمئن شوید که فرزندانتان بدانند پنل های دسترسی در کجا قرار دارند و چگونگی استفاده و فعال و غیرفعال کردن سیستم را نیز بدانند. از کد امنیتی ای استفاده کنید که یادآوری آن برای فرزندانتان آسان باشد ، اما حتما به آنها هشدار دهید که این یک راز خانوادگی است. از کودکان خود بخواهید که سیستم را در جلوی چشمان شما فعال و غیرفعال کنند و مطمئن شوید که آنها می دانند که هرگز نباید بدون اجازه شما سیستم را غیرفعال نمایند.

لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک نمایید
[Total: 11 Average: 4.6]

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی